• Privat
  • Företag
  • BRF/Fastighetsägare
  • Offentlig Sektor
Bredband2 Logotyp - Gå till huvudsidan
  • Fiber & Nätverk
    • Fiber City
    • Fiber Business
    • Mobilt bredband
    • VPN Tjänster
    • WiFi som tjänst
    • SD-WAN
  • Säkerhet
    • TRYGG
    • DDoS-skydd
    • Brandvägg Plus
    • Umbrella DNS-skydd
    • AMP Antivirus
    • Redundans
  • Telefoni
    • Mobiltelefoni
    • Fast telefoni
  • Växel
  • Partners
  • Våra kunder
  • Kontakt
    • Företagssupport
    • Försäljning

Vår VD Daniel Krook besökte Redeye för att prata om Bredband2:s affär

Publicerat:12 feb, 2020

Bredband2:s VD svängde inom Redeye för att prata om det senaste kvartalet och för att summera året 2019. Video på hela intervjun hittar du här.

Kategorier

  • Företag (80)
  • Intervju (1)
  • Okategoriserat (2)
  • Pressreleaser (148)
  • Privat (72)
  • Regulatoriska pressreleaser (42)
  • Samarbete (1)
  • Tävling (2)

Taggar

2020202120212022A3affäreraktierAnders LövgrenAnders SandbergAniCuraAprilskämtÅrsredovisningårsstämmabli säker-poddenBokslutskommunikéBundisClaes Fägerstendaniel krookDelårsrapportdreamhackEkonomiska rapporterepostFilmFlaggningsmeddelandeGDPRhackerskolanintegritetintervjuit och kvinnorJoachim LandhagerJohn Mattsonkarin nygårdsKarin ZingmarkKommunikéLanseringMarknadsföringNikka SystemsphishingpodcastPresentationerPriserrapportRedeyeRobert BurénRolf JohanssonsäkerhetspodcastsäkerhetsserieSamarbetescamSoftphoneTävlingTelefoniundersökningUpphandlingvarningviktigtviruswebbserie
  • Helt vanliga tjänster

    • Bredband
    • Router
    • Streaming
    • Mobiltelefoni
    • Säkerhetspaket
    • Mobilt bredband
    • Telefoni
  • Kundservice

    • Vanliga frågor och svar
    • Driftinformation
    • Guider
    • Villkor och blanketter
    • Mitt Bredband2
    • Kontakta oss
  • Om Bredband2

    • Om oss
    • Jobba hos oss
    • Nyheter
    • Pressreleaser
    • Investor relations
    • Blogg
Ta del av vårt nyhetsbrev!
Integritetspolicy | Cookies

Nu har Universal Telecom blivit Bredband2!

Universal Telecom och Bredband2 har gått ihop och fortsätter resan tillsammans under namnet Bredband2. Du hittar oss med ett nytt utseende och funktionalitet på bredband2.com. Välkommen till Sveriges tredje största fiberleverantör!

Nu har A3 blivit Bredband2!

A3 och Bredband2 har gått ihop och fortsätter resan tillsammans under namnet Bredband2. Du hittar oss med ett nytt utseende och funktionalitet på bredband2.com. Välkommen till Sveriges tredje största fiberleverantör!

Är du företagskund hos A3? Klicka här!

Nu har A3 bytt namn till Bredband2!

A3 och Bredband2 har gått ihop och fortsätter resan tillsammans under namnet Bredband2. Du hittar oss med ett nytt utseende och funktionalitet på bredband2.com/foretag. Välkommen till Sveriges tredje största fiberleverantör!

Nu har A3 blivit Bredband2!

A3 (tidigare AllTele) har gått ihop med Bredband2 och fortsätter resan tillsammans under namnet Bredband2. Du hittar oss med ett nytt utseende och funktionalitet på bredband2.com. Välkommen till Sveriges tredje största fiberleverantör!

Är du företagskund hos A3? Klicka här!